Tabellenboekje.NL

 

Isoperimetrische Ongelijkheid (Quotiënt)

In deze sectie de volgende tabellen:

Isoperimetrisch Ongelijkheid (Quotiënt) van 2d figuren

Isoperimetrisch Ongelijkheid (Quotiënt) van 3d figuren


Tabel: Isoperimetrisch Ongelijkheid (Quotiënt) - 2d

Regelmatige Veelhoek
[oppervlakte =1000cm2]
Omtrek
[cm]
Isoperimetrische
Ongelijkheid
Driehoek1440,605
Vierkant1270,785
Vijfhoek1210,865
Zeshoek1180,907
Achthoek1150,948
Tienhoek1140,967
Twaalfhoek1130,977
Zeventienhoek112,750,988
Cirkel1121

Weetje: De cirkel heeft dus een Isoperimetrisch QuotiŽnt (IQ) van 1, met andere worden "de cirkel is perfect rond".

Als bronvermelding kunt u opnemen:

Website: tabellenboekje.nl (Tabel Isoperimetrisch Ongelijkheid (Quotiënt) - 2d)

Wilt u vanaf uw eigen website een link plaatsen naar bovenstaande tabel refereer dan naar (href):

De juiste tabel zal dan worden vertoond. U kunt ook een link maken vanuit een Microsoft Word document of een Excel bestand door de bovenvermelde link op te geven voor de koppeling aan een woord/zinsnede of een Excel cel.


Tabel: Isoperimetrisch Ongelijkheid (Quotiënt) - 3d

Ruimtelijke figuurIQ
Tetraëder0,302
Kegel (*1)0,5
Kubus0,523
Octaëder0,605
Cilinder (*2)0,667
Dodecaëder0,755
Icosaëder0,829
Afgeknotte icosaëder (*3)0,903
Stompe dodecaëder0,947
Bol1

Noot 1: onder de voorwaarde dat de hoogte gelijk is aan 2 * radius grondvlak * wortel 2.

Noot 2: onder de voorwaarde dat de hoogte gelijk is aan 2 * radius.

Noot 3: in leer of plastic is dit een voetbal!.

Weetje: De cirkel heeft dus een Isoperimetrisch QuotiŽnt (IQ) van 1, met andere worden "de cirkel is perfecte bol". Alle andere figuren kunnne de bol slechts benaderen in zijn perfectheid. Een voetbal (de Afgeknotte icosaëder) is dus niet perfect rond, gelukkig dat ieder vlak door de druk van binnenuit nog een beetje bol staat.

Als bronvermelding kunt u opnemen:

Website: tabellenboekje.nl (Tabel Isoperimetrisch Ongelijkheid (Quotiënt) - 3d)

Wilt u vanaf uw eigen website een link plaatsen naar bovenstaande tabel refereer dan naar (href):

De juiste tabel zal dan worden vertoond. U kunt ook een link maken vanuit een Microsoft Word document of een Excel bestand door de bovenvermelde link op te geven voor de koppeling aan een woord/zinsnede of een Excel cel.




Niet Gevonden wat je Zocht?

Heeft u de juiste informatie niet gevonden dan kunnen onderstaande link suggesties u misschien verder op weg helpen. Bezoek ons gauw weer, misschien staat de juiste tabel dan wel op het on-line tabellenboekje!

Design4W3 Webdesign en Webhosting - Degelijk en Betrouwbaar!